Традиційно з 25 листопада по 10 грудня 2024 року в нашій школі пройшли заходи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги учнів, вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.
Зокрема, у рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” в Чернилявському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Теодора Перуна пройшли такі заходи:
- інформаційна лінійка з нагоди початку «Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» та Міжнародного дня білої стрічки;
- виховні години «Майбутнє без насильства» у 5-11 класах та тренінг « Я маю право на життя без насильства» у 5 та 8 класах;
- години спілкування до Міжнародного дня боротьби з рабством «Не стань жертвою торгівлі людьми»;
- психологічна година з елементами тренінгу «Усі різні, але рівні», присвячена Дню людей з обмеженими можливостями;
- День правових знань: «Права та обов’язки», «Вчинок, відповідальність, наслідок». Розповсюдження буклетів «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі», «Булінг в учнівському середовищі»;
- виховна година «Щоб захиститись треба знати» та тренінг «ВІЛ/СНід – передбачити, уникнути» – в 10-11 класах;
- Флешмоб « Ми обираємо рух» – 9 класі
Усі вищезазначені заходи провели практичний психолог Марія Гера, соціальний педагог Марія Кобик, інспектор сектору СОБ лейтенант поліції Яворівського РВП ГУНПу Львівській області Віра, а також в окремих заходах брав участь начальник сектору ювенальної превенції відділу превенції Яворівського РВП ГУНПу Львівській області Руслана Мацелюх.
Під час проведення акції здобувачі освіти мали можливість дізнатися про різні форми насильства, а також отримали знання про вміння розрізняти види насильства та обирати відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику. Довідалися про важливість створення безпечного середовища як у школі, так і в сім’ї, вчилися знаходити ефективні шляхи виходу із складних ситуацій.
Отримали інформацію про важливість здорового способу життя та об’єктивну інформацію про ВІЛ/СНІД, толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями та до ВІЛ- інфікованих. Учителі закладу формували в учнів доброзичливе відношення до ближнього та бажання прийти на допомогу.
Усі проведені заходи створювали своєрідний ланцюжок, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.